Niedługo, bo już 1 czerwca swoje 10 – te urodziny obchodzi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży. Tego samego dnia obchodzimy również Dzień Dziecka.  Z tych okazji przygotowaliśmy dla Wszystkich Łomżyńskich dzieci ekologiczny spektakl on-line „Skrzydlaty Odlot”, który będzie dostępny 1 i 2 czerwca.

„Skrzydlaty Odlot” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.
Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat czyli w przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej. Można go oglądać na wszystkich urądzeniach: Smart TV, komputery, laptopy, tablety i smartfony.

Opis fabuły:

A wszystko zaczęło się na dachu, wśród wysokich kominów…Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca – bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa. Ich plany pokrzyżuje jednak nieoczekiwane zdarzenie – w powietrzu pojawi się smog, który uniemożliwi im wymarzony lot. Ptaki postanawiają odnaleźć przyczynę smogu i zwalczyć zanieczyszczenia.Skąd się wziął gęsty dym z kominów? Dlaczego w powietrzu unosi się smog? Czy ktoś nie chce, aby ptaki stworzyły teatr?Dzieci wraz z bohaterami spektaklu bedą poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Link do spektaklu on-line „Skrzydlaty Odlot” –  

https://www.youtube.com/watch?v=k-QwN9BvLLM&feature=youtu.be

W tym momencie klikając w link otrzymują Państwo informację: „Film niedostępny. Ten film jest prywatny” lub „Jeśli właściciel tego filmu dał Ci dostęp, zaloguj się”. Nic nie potrzeba robić. Nie trzeba się logować, ani wpisywać kodów. Spektakl będzie dostępny pod linkiem w dniach 1.06-2.06.2023

Po spektaklu do zabawy można wykorzystać karty pracy i kolorowanki, dostępne do pobrania pod linkiem: https://www.dropbox.com/sh/x4xjk3280qa083o/AABgVti901yigc3vXsaOH2sBa?dl=0 

Skip to content